BioMag

Nawóz Wapniowo Magnezowy o bardzo dużej rozpuszczalności. W wysokim stopniu przyswajany przez rośliny w odpowiednim dla nich okresie wegetacyjnym. Produkowany z bardzo wysokiej jakości zmikronizowanej mączki magnezowej. BioMag jest nawozem skierowanym również dla upraw ekologicznych, jest on całkowicie przyswajalny przez glebę i rośliny. Magnez pełni kluczowe role w wielu funkcjach roślin oraz ma ogromny wpływ na produkcję wysokiej jakości plonów.


Odpowiednio dobrane nawożenie oddziałuje korzystnie na plonowanie poszczególnych roślin uprawnych. Ułatwia kiełkowanie, wpływa na skuteczne pobieranie składników odżywczych oraz korzystnie wpływa na strukturę gleby, a to przekłada się na tworzenie lepszego plonu.
W Polsce zdecydowana większość roślin uprawianych wymaga gleb lekko kwaśnych - o odczynie pH zbliżonym do obojętnego. Niestety, ponad 70% gleb użytkowanych rolniczo w kraju zaliczane jest do kwaśnych i bardzo kwaśnych, dlatego konieczne jest ich okresowe wapnowanie. Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom przygotowaliśmy linię produktów wapniowych potrzebnych do prawidłowego wzrostu roślin.CAO + MGO

50%

tlenek wapnia

min.30%

tlenek magnezu

min.18%

Zawartość wody

3%

BioMag

NAWÓZ WE - ŚRODEK WAPNUJĄCY

G.1.2b  wapień magnezowy rozdrobniony

Stosować regularnie

Odpowiednia dawka

świadomy wybór

Zastosowanie

Doprowadza do optymalnego do roślin odczynu podłoża wnosi do gleby ważny składnik pokarmowy jakim jest magnez, dodatkowo wapń. Korzystnie wpływa na własności fizyczne gleby. Zawarta w glebie próchnica w obecności wapnia poprawia strukturę gleby, co przyczynia się do utrzymania korzystnych dla roślin stosunków powietrzno-wodnych. Bardzo wysoka rozpuszczalność stymuluje glebę do szybkiej zmiany pH oraz prawidłowego rozwoju i wzrostu upraw.

 

 

 

Zalety stosowania:

Ważne: Produkt zdecydowanie dominujący nad pozostałymi nawozami. Nawóz o wyjątkowo stabilnej granuli i bardzo niskiej wilgotności.

Odpowiednio dobrane nawożenie oddziałowuje korzystnie na plonowanie poszczególnych roślin uprawnych poprzez rozwój roślin, ułatwiający kiełkowanie oraz wpływający na skuteczne pobieranie składników odżywczych, jak również korzystnie wpływa na strukturę gleby, a to przekłada się na tworzenie lepszego plonu.

 1. Ocena:
  4.00 out of 5

  Od niedawna stosuję, ale już mogę powiedzieć, że wysiew jest takie sam jak u konkurencji, a do tego cena niższa.

  Ocena:
  4.00 out of 5

  Polecam każdemu!

  Ocena:
  4.00 out of 5

  Sprawdziłem i jestem zadowolony, jeden worek był zamoczony, ale wymienili bez problemu.Zalety PlonMag


Poprawia strukturę i zwiększa pojemność sorpcyjną


Znacząco zwiększa ilość i jakość plonu


Produkt łatwo rozpuszczalny


Zwiększa aktywność biologiczną gleby

Poznaj nasze pozostałe produkty

Telefony

tel. +48 690 006 523
tel. +48 690 006 523

e-mail

biuro@calcgroup.pl
marketing@calcgroup.pl