BioCalc

BioCalc– wapno kredowe granulowane, przeznaczone do odkwaszania wszystkich rodzajów gleb. Nawóz szybko poprawia odczyn gleby, co umożliwia roślinom lepsze pobieranie składników pokarmowych oraz ogranicza pobieranie metali ciężkich, takich jak kadm, ołów, chrom itp.

Wapno kredowe granulowane BioCalc doprowadza do optymalnego dla roślin odczynu podłoża, wnosi do gleby ważny składnik pokarmowy jakim jest wapń oraz korzystnie wpływa na właściwości fizyczne gleby.Bardzo wysoka rozpuszczalność stymuluje glebę do szybkiej zmiany PH oraz prawidłowego rozwoju i wzrostu upraw.


O efektywności wapnowania decyduje wiele czynników naturalnych i agrotechnicznych. Jednym z nich jest właśnie odpowiedni odczyn gleby. W Polsce zdecydowana większość roślin uprawianych wymaga gleb lekko kwaśnych - o odczynie pH zbliżonym do obojętnego. Niestety, ponad 70% gleb użytkowanych rolniczo w kraju zaliczane jest do kwaśnych i bardzo kwaśnych, dlatego konieczne jest ich okresowe wapnowanie.

Wapnowanie należy wykonywać co najmniej na 2-3 tygodnie przed zastosowaniem innych nawozów. Ze względów organizacyjnych i technicznych najkorzystniejszym terminem wapnowania jest okres pożniwny (na ściernisko). Bezpośrednio po wapnowaniu nie powinno się siać roślin.Węglan wapnia CaCO3

min.93%

Suma tlenkow wapnia

min.52%

Reaktywność

100%

Zawartość wody

3%

BioCalc

NAWÓZ WE - ŚRODEK WAPNUJĄCY

G.1.1b  wapień rozdrobniony

Stosować regularnie

Odpowiednia dawka

Świadomy wybór

Zastosowanie

Doprowadza do optymalnego do roślin odczynu podłoża wnosi do gleby ważny składnik pokarmowy jakim jest wapń oraz korzystnie wpływa na własności fizyczne gleby. Zawarta w glebie próchnica w obecności wapnia poprawia strukturę gleby, co przyczynia się do utrzymania korzystnych dla roślin stosunków powietrzno-wodnych. Bardzo wysoka rozpuszczalność stymuluje glebę do szybkiej zmiany pH oraz prawidłowego rozwoju i wzrostu upraw.

 

 

 

Zalety stosowania:

Ważne: Produkt zdecydowanie dominujący nad pozostałymi nawozami. Nawóz o wyjątkowo stabilnej granuli i bardzo niskiej wilgotności.

Odpowiednio dobrane nawożenie oddziałowuje korzystnie na plonowanie poszczególnych roślin uprawnych poprzez rozwój roślin, ułatwiający kiełkowanie oraz wpływający na skuteczne pobieranie składników odżywczych, jak również korzystnie wpływa na strukturę gleby, a to przekłada się na tworzenie lepszego plonu.

 1. Ocena:
  4.00 out of 5

  Od niedawna stosuję, ale już mogę powiedzieć, że wysiew jest takie sam jak u konkurencji, a do tego cena niższa.

  Ocena:
  4.00 out of 5

  Polecam każdemu!

  Ocena:
  4.00 out of 5

  Sprawdziłem i jestem zadowolony, jeden worek był zamoczony, ale wymienili bez problemu.Zalety BioCalc


Stymulacja i rozwój systemu korzeniowego


Poprawa rozkładu resztek słomy i obornika tworząc próchnicę


Przeciwdziała występowaniu chorób fizjologicznych


Likwidacja kwasowości gleby

Poznaj nasze pozostałe produkty

Telefony

tel.+48 690 006 523
tel. +48 690 006 523

e-mail

biuro@calcgroup.pl
marketing@calcgroup.pl