Nawóz wapniowo-magnezowy

Nawóz o dużej zawartości magnezu i bardzo wysokiej rozpuszczalności, wyprodukowany na bazie mączki dolomitowej. Maksymalne rozdrobnienie gwarantuje szybkie działanie i bardzo dużą siłę zobojętniania, która jest wyznacznikiem skuteczności nawozów magnezowych. W Polsce dominują gleby lekkie, często zakwaszone, w których występują niedobory magnezu, a w skrajnych przypadkach także wapnia. Stąd bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie nawozu wapniowo-magnezowego. Składniki zawarte w nawozie będą uwalniane stopniowo w czasie sezonu wegetacyjnego, bez ryzyka szybkiego wymycia ich poza zasięg systemu korzeniowego.


Odpowiednio dobrane nawożenie oddziałowuje korzystnie na plonowanie poszczególnych roślin uprawnych poprzez rozwój roślin, ułatwiający kiełkowanie oraz wpływający na skuteczne pobieranie składników odżywczych, jak również korzystnie wpływa na strukturę gleby, a to przekłada się na tworzenie lepszego plonu. W Polsce zdecydowana większość roślin uprawianych wymaga gleb lekko kwaśnych - o odczynie pH zblizonym do obojętnego. Niestety, ponad 70% gleb użytkowanych rolniczo w kraju zaliczane jest do kwaśnych i bardzo kwaśnych, dlatego konieczne jest ich okresowe wapnowanie. Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom przygotowaliśmy linię produktów wapniowych potrzebnych do prawidłowego wzrostu roślin.CAO + MGO

50%

tlenek wapnia

min.30%

tlenek magnezu

min.18%

Zawartość wody

3%

NAWÓZ WAPNIOWO-MAGNEZOWY

NAWÓZ WE - ¦RODEK WAPNUJˇCY

G.1.2b  wapień magnezowy rozdrobniony

Stosować regularnie

Odpowiednia dawka

świadomy wybór

Zastosowanie

Doprowadza do optymalnego do roślin odczynu podłoża wnosi do gleby ważny składnik pokarmowy jakim jest magnez, dodatkowo wapń. Korzystnie wpływa na własności fizyczne gleby. Zawarta w glebie próchnica w obecności wapnia poprawia strukturę gleby, co przyczynia się do utrzymania korzystnych dla roślin stosunków powietrzno-wodnych. Bardzo wysoka rozpuszczalność stymuluje glebę do szybkiej zmiany pH oraz prawidłowego rozwoju i wzrostu upraw.

 

 

 

Zalety NAWOZU WAPNIOWO-MAGNEZOWEGO


Poprawia strukturę i zwiększa pojemność sorpcyjną


Znacząco zwiększa ilość i jakość plonu


Produkt łatwo rozpuszczalny


Zwiększa aktywność biologiczną gleby

Poznaj nasze pozostałe produkty

Telefony

tel. +48 690 006 523
tel. +48 690 006 523

e-mail

biuro@calcgroup.pl
marketing@calcgroup.pl

Produkty Calc group

Jako znaczący producent nawozów wapniowych, prowadzimy odpowiedzialną strategię marketingową. Dostarczamy nasze produkty w całej Polsce oraz za granicę. Dbamy o jakość naszego granulatu, co potwierdzają wyniki badań i atesty. Zachęcamy do współpracy!


Co nas wyróżnia?

CALC Group to prężnie rozwijająca się firma produkcyjna, nasze pojemne magazyny i własna flota transportowa to atuty, które doceniają nasi partnerzy.


Znajdź nas na :


Facebook

Responsive Ready :